From Arduino

Main: پرسش های متداول

پرسش های متداول

آردوینو چیست؟

از کنجکاوی شما متشکریم ، ما مقدمه ای بر آردوینو را در این صفحه گردآوری کرده ایم.

منظور شما از سخت افزار متن باز

(Open-Source) چیست؟

سخت افزار متن باز، از اکثر اصول و رویکردهای نرم افزار رایگان و متن باز بهره می برد. به ویژه، ما باور داریم که افراد باید قادر به بررسی سخت افزار باشند تا بدانند چگونه کار می کند، آن را تغییر دهند، و تغییرات را با دیگران به اشتراک بگذارند. جهت تسهیل بخشیدن به این امر، ما تمامی فایل های طراحی اصلی (Eagle CAD) جهت سخت افزار آردوینو را منتشر ساخته ایم. این فایل ها تحت لیسانس Creative Commons Attribution Share-Alike مجوز گرفته اند که از زمانی که credit Arduino و طرح خود را تحت همان لیسانس منتشر سازند، اعمال تجاری و شخصی را امکان پذیر می کند.

نرم افزار آردوینو نیز متن باز است. سورس مربوط به محیط جاوا تحت لیسانس GPL و کتابخانه های میکروکنترلر ++C/C تحت لیسانس LGPL منتشر شده اند.

چگونه می توانم یک برد آردوینو تهیه کنم؟

شما می توانید بردهای آردوینو را یا به صورت آنلاین، از فروشگاه رسمی و یا به یکی از روش های فهرست شده در صفحه سفارش، خریداری نمایید. اگر شما ترجیح می دهید برای خود بردی بسازید، می توانید به برد سریال یک سویه آردوینو مراجعه نمایید که به راحتی می تواند برش داده شده و مونتاژ شود.

چه کسی بردهای آردوینو را تولید می کند؟

اکثر بردهای رسمی آردوینو توسط شرکت SmartProjects در ایتالیا ساخته شده اند. بردهای آردوینو Pro، Pro Mini، و LilyPad توسط شرکت SparkFun Electronics (یک شرکت در ایالات متحده امریکا) تولید شده اند.
آردوینو Nano توسط شرکت Gravitech (در ایالات متحده امریکا) ساخت و تولید گردیده است.

کدام یک از بردهای آردوینو، رسمی است؟

بردهای رسمی آردوینو در صفحه سخت افزارها لیست شده اند. اینها بردهایی هستند که سازندگان آنها با تیم آردوینو کار می کنند تا یک تجربه کاربری خوب، سازگاری با نرم افزارهای آردوینو، و یک محصول باکیفیت را تضمین کنند.
کارخانه ها در ازای استفاده از امتیاز عنوان رسمی برای تولیداتشان، هزینه لایسنس را به تیم آردوینو پرداخت می کنند تا گسترش و توسعه پروژه را پشتیبانی نمایند.

به طور کلی، ما استفاده از برند "آردوینو" را، برای بردهای رسمی محدود می کنیم. اگر شما محصولی را تحت عنوان دیگری بیابید، که بدین صورت توصیف شود: "سازگار با آردوینو"، احتمالا این محصول، برد رسمی نیست و در رابطه با کارایی آن هیچ تضمینی وجود ندارد.

من برای طراحی برد خودم، چه کاری باید انجام دهم؟

طرح مرجع برای بردهای آردوینو در صفحه سخت افزار موجود است. آنها تحت لیسانس Creative Commons Attribution Share-Alike پروانه گرفته اند، بنابراین شما آزادید که آنها را مطابق با نیازهای خود، بدون درخواست مجوز یا پرداخت هزینه به کار ببندید. اگر شما به دنبال ساخت موردی جذاب برای جامعه می باشید، ما در انجمن توسعه سخت افزاراز شما حمایت خواهیم کرد. به این معنا که کاربران مستعد می توانند پیشنهادهای خود را مطرح کنند.

برد خود را چه بنامم؟

اگر در حال ساخت برد خود هستید، برای خود عنوانی تعیین کنید! بدین صورت به مردم این امکان را می دهید تا شما را با محصولات تان بشناسند و به شما کمک کنند تا یک برند بسازید. خلاق باشید: موارد استفاده افراد از برد را پیشنهاد کنید، یا به عوامل شکل و شمایل برد توجه کنید، و یا فقط کلمه ای تصادفی را انتخاب کنید که زیبا تلفظ می شود.
"آردوینو" یک نشان تجاری برای تیم آردوینو است و نباید برای گونه های غیررسمی به کار گرفته شود. اگر شما علاقه مندید که طرح خود را در خط تولید رسمی آردوینو قرار دهید، لطفا به سند می خواهید آردوینو بسازید مراجعه کنید و با تیم آردوینو تماس بگیرید.

با اینکه محصولات غیررسمی نمی توانند در نام خود کلمه "آردوینو" را داشته باشند، این مجوز به شما داده می شود تا محصول خود را به صورت مرتبط با پلت فرم و پروژه آردوینو توصیف نمایید. در اینجا راهنماهای اندکی وجود دارد که توضیح می دهد استفاده از چه نوع عناوینی برای ما قابل قبول است.

غیر قابل قبول :

قابل قبول:

توجه کنید که ما سعی بر محدود کردن کاربرد های پسوند "دوینو" نداریم، استفاده از آن موجب خشم ایتالیایی های عضو تیم خواهد شد (ظاهرا صدای آن ها وحشتناک است!) بهتر است از این کار اجتناب کنید. (این نام، همچنین نشان تجاری یک شرکت مجارستانی است)

آیا من می توانم یک محصول تجاری بر مبنای آردوینو بسازم؟

بله، تحت شرایط زیر، این عمل میسر است:

همواره، التزامات دقیق و کامل، توسط لایسنس کاربردی تعیین می گردد.به علاوه، جهت کسب اطلاعات راجع به استفاده از نام "آردوینو" پرسش قبلی را مشاهده نمایید.

چگونه می توانم محیط IDE آردوینو را تحت لینوکس اجرا نمایم؟

دستور العمل های برای لینوکس نسخه Ubuntu, نسخه Debian, نسخه Gentoo , برای Linux, یا برای Linux روی PPC را مشاهده نمایید. این موضوع در انجمن شامل اطلاعات بیشتری در این رابطه است. همچنین، شما می توانید آردوینو را از خط فرمان بکار گیرید و مجبور نیستید جاوا را نصب کنید.

آیا من می توانم برد آردوینو را در C برنامه ریزی کنم؟

در واقع، هم اکنون همین کار را انجام می دهید. زبان آردوینو صرفاً مجموعه ای از توابع C/C++ می باشد که می تواند در کد شما فراخوانی شود.فایل کدنویسی شما دستخوش تغییرات کوچکی (همچون تولید خودکار اعلان توابع) می شود و سپس مستقیماً به کامپایلر C/C++  می رود (avr-g++). همه ساختارهای استاندارد C و C++ که توسط avr-g++ پشتیبانی می شوند ، باید در آردوینو کار کنند. برای آگاهی از جزئیات بیشتر، فرایند Build در نرم افزار آردوینو را مطالعه نمایید.

آیا می توان از یک IDE دیگر جهت پروگرم کردن بردهای آردوینو استفاده نمود؟

کامپایل کردن برنامه ها با استفاده از ابزارهای Build دیگر (همچون Malefiles و/یا Avr Studio) امکان پذیر است. شما باید اینها را به گونه ای پیکربندی کنید تا با فایلهای مناسب در کتابخانه های هسته آردوینو ارتباط برقرار کنند. می توانید توضیحاتی راجع به فرایند Build در نرم افزار آردوینو را مشاهده نمایید.

آیا می توان برد آردوینو را بدون نرم افزار آردوینو مورد استفاده قرار داد؟

البته، این تنها یک برد توسعه AVR است. شما می توانید مستقیماً از AVR C یا  C++ (با avr-g و avrdude یا AVR Studio) جهت پروگرم کردن آن استفاده نمایید.

آیا می توان نرم افزار آردوینو را با انواع دیگر بردهای AVR مورد استفاده قرار داد؟

بلی، البته این امر احتیاج به اعمال یک سری تغییرات در کتابخانه های هسته آردوینو خواهد داشت.

بخش عیب زدایی کجاست؟
این پرسش به بخش رفع اشکال در راهنمای آردوینو منتقل شده است.

آیا شما برای داده های من به عنوان یک کاربر ثبت شده، یک سیاست پنهان سازی را پیش رو دارید؟
بلی، صفحه سیاست پنهان سازی ما را مطالعه نمایید. در آنجا شما خواهید دید که چگونه اطلاعات بازدید کننده را مدیریت می نماییم و از سیاست های ما در مقابله با فاش شدن اطلاعات کاربران، آگاه خواهید شد.

Retrieved from http://arduino.ir/FAQ
Page last modified on December 01, 2023, at 01:48 PM